Skontaktuj się z nami telefonicznie: 502 132 765 lub 507 128 762

 

Pierwszy tydzień stycznia to tematyka poświęcona kuchni. Dzieci na zajęciach poznały określenia związane z pracą kucharki oraz nazwy narzędzi pracy. Uczestniczyły w zabawach matematycznych polegających na porównywaniu wielkości, określaniu przeznaczenia naczyń. Pszczółki wykonały fartuszek potrzebny do pracy w kuchni i pomalowały farbami przedmioty potrzebne w kuchni.

 W drugim tygodniu rozmawialiśmy o zimie. Dzieci odbyły podróż do zimowej krainy, podczas której musiały się odpowiednio ubrać, poznały mieszkańców zimowej krainy – bałwanka, śnieżynki, jeździły na sankach, nartach, łyżwach. Na zakończenie stworzyliśmy zimowe krajobrazy. Dzieci na kartkę przyklejały drzewa a następnie każdy przedszkolak wybierał technikę wykonania swojej pracy. Można było przyklejać kuleczki białej bibuły, naklejać kawałki białej plasteliny, odbijać folię bąbelkową, naklejać kulki pokiestrowe.

 Rozmawialiśmy na temat wiersza ,, Bałwanki i sanki" D. Gellnerowej, podczas którego dzieci ćwiczyły umiejętność przeliczania, posługiwania się liczebnikami głównymi, utrwalania liczenia ze wskazaniem przedmiotu. Pszczółki w kolejnym dniu wysłuchały opowiadania W. Widłaka ,, Narty", po rozmowie na temat treści, wykonały pracę plastyczną – narciarza. Rozmawialiśmy również na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Kolejny tydzień to tematyka poświęcona babci i dziadkowi. Wstępem do tego zagadnienia była rozmowa na temat babci i dziadka, ćwiczyliśmy rozwijanie umiejętności opisu, wskazywanie cech wyglądu osób bliskich. Rozmawialiśmy na temat opowiadania R. Jędrzejewskiej- Wróbel ,, Dziadek". Przedszkolaki 23.01.2018 zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola. Zaprezentowały wiersze i piosenki które nauczyły się na zajęciach z okazji ich święta.

 Następna tematyka zbliża nas do balu karnawałowego który odbędzie się 08.02.2018. Podczas tego tygodnia rozmawialiśmy o postaciach z bajki. Pszczółki po wysłuchaniu bajki o ,, Czerwonym Kapturku" pokolorowały postacie z bajki. Omawialiśmy sposób właściwego korzystania z książek, aby służyły nam jak najdłużej. Przedszkolaki wykonały na zajęciach plastycznych kolorowe zakładki do książki.