Polityka Prywatności       ROZUMIEM

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel i przy użyciu odpowiednich i najnowszych metod aktywizujących, dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci w poszczególnych grupach wiekowych.

Język angielski

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Dzięki wczesnemu kontaktowi z językiem obcym dziecko zostaje stymulowane (oswajane) z nim, dzięki czemu łatwiej osiąga sukcesy w późniejszych latach. Wpływa to również na jego rozwój emocjonalny i społeczny, wspomaga rozwój umysłowy, dobrze wpływa na pamięć i myślenie. Uczy tolerancji i otwartości na inne kultury.

Zajęcia z logopedii

Odbywają się raz w tygodniu i mają na celu skorygowanie wad wymowy a jednocześnie usprawniają narząd mowy.

Zajęcia muzyczno - ruchowe

Zajęcia te poprawiają koordynację muzyczno-ruchową i słuchowo- wzrokową. Usprawniają pamięć poprzez zapamiętywanie prostych tekstów piosenek. Pobudzają mięśnie wpływając na lepsze samopoczucie. Zajęcia odbywają się przy akompaniamencie gitary, niekiedy akordeonu i prostych instrumentów, na których grają dzieci.

Zajęcia taneczne

Co pewien czas będziemy organizować zajęcia wykorzystując naszą wiedzę o tańcu. Dzięki nim dzieci będą mogły zapoznać się z różnymi zabawami tanecznymi, tańcami integracyjnymi i tańcami ludowymi. Przy okazji poznają proste przyśpiewki ludowe. Te zajęcia rozwijają koordynację ruchową i uczą współpracy w grupie rówieśniczej.

Zajęcia plastyczne

Pozwolą one rozbudzić wyobraźnię i zmysł artystyczny. Uwrażliwią na sztukę, widzianą oczyma dziecka. Stosować na nich będziemy różne formy manualne tj. decoupage, origami, glinka, ceramika, masa solna, bibułkarstwo, rysowanie kredkami, farbami. Będziemy wykorzystywać również dary natury i produkty spożywcze. Wszystko po to aby wzbudzić w dzieciach chęć tworzenia.

Zajęcia techniczne

Zajęcia na boisku szkolnym

Zajęcia mają na celu oswajania z piłką, uczą zręczności, proste ćwiczenia poprawiają kondycję i wytrzymałość, a wszystko w myśl zasady: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dzieci korzystają również ze szkolnego basenu z kulkami.

Wyjścia do teatru i kina

Dbamy o ukulturalnienie naszych dzieci, uwrażliwiamy je na sztukę, oraz poznajemy literaturę dziecięcą na przedstawieniach teatralnych. Poranki filmowe służą poznaniu klasyki polskiej i światowej kinematografii, bo bajki tj. „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Pszczółka Maja”, „Pomysłowy Dobromir”, „Zaczarowany ołówek” oraz „Krecik” i „ Rumcajs” każdy powinien znać.

Wyjazdy edukacyjne

W miejsca tematycznie powiązane z programem dydaktycznym np. wystawy, koncerty, warsztaty, ale i spontaniczne tj. stadnina koni, basen, remiza strażacka, komisariat policji, odwiedzimy również koronczarki z Koniakowa, gdzie będziemy szukali pomysłów na śnieżne prace. Poznamy również ciekawe miejsca związane z regionem.

Warsztaty biblioteczne

Na tych zajęciach uczymy się szacunku do książek. Zajęcia są organizowane w bibliotece szkolnej. Dowiemy się na nich na czym polega praca bibliotekarza, który podpowie nam tytuły książek dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

Teatrzyk

Proste formy teatralne zawsze cieszą się wielkim powodzeniem wśród dzieci. Pacynki, maskotki, laleczki oraz pantomima to tylko początek naszego spotkania z teatrem. Zresztą sami zobaczycie! Będziemy je prezentowali na każdym przedstawieniu zorganizowanym w przedszkolu.

Ekoludek

Czyli spotkania z przyrodą. Kształtujemy tu postawy poszanowania względem przyrody, zapoznajemy dzieci z tajemnicami natury i sposobami dbania o nią. Otaczający nas świat poznajemy metodą poznawczą.

Prywatne przedszkole

ELF. Buczkowice, Meszna, Godziszka, Rybarzowice, Łodygowice, Bierna, Zarzecze, Czernichów, Żywiec, Międzybrodzie Bialskie, Porąbka, Międzybrodzie Żywieckie, Bystra, Szczyrk, Kalna, Słotwina, Pietrzykowice, Lipowa.