Polityka Prywatności       ROZUMIEM

Misja przedszkola

"Dzieciństwo jest dobre dlatego, że każdy dzień zaczyna życie na nowo, bez ciężaru dnia wczorajszego" Anna Kamieńska

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i rodziców, pragniemy podjąć wyzwanie jakie stawia przed nami przyszłość. Systematycznie realizując procesy dydaktyczno-wychowawcze, wspomagające naturalny rozwój dziecka, pragniemy rozwijać wrodzone predyspozycje do odkrywania i poznawania świata. Dostosowując omawiane treści do indywidualnych potrzeb dzieci, uwalniamy drzemiące w nich talenty i zdolności, dzięki którym będą czuli się potrzebni, lecz również docenieni i akceptowani. Poprzez uznanie zabawy za najlepszą formę spontanicznej i twórczej aktywności poznawczej, pragniemy dać dzieciom jak najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji i całego życia. Sprzyjać temu ma przyjazna i ciepła atmosfera oraz postawa pełnego zrozumienia wszelkich problemów. Podążanie za indywidualnym tempem rozwoju, respektowanie potrzeb, wspieranie w dążeniu do samodzielności, rozwijanie zdolności i zainteresowań stanie się naszym mottem. Wychowankowie, którzy opuszczą nasze przedszkole, będą zaopatrzeni nie tylko w odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale także staną się pozytywnie nastawionymi, życzliwymi, optymistycznymi, pogodnymi i potrafiącymi sobie radzić w najróżniejszych sytuacjach „ małymi ludźmi”, którzy pełni wiary poradzą sobie z każdym problemem i rozwiążą każdy konflikt. Staną się dziećmi, które wierzą we własne siły i możliwości, znając jednocześnie swoją wartość.

Nasza wizja

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym” Phil Bosmans

Chcemy aby nasze przedszkole nie było tylko Placówką Oświatową. Nasza wizja wykracza poza sztywne ramy. Chcemy być oknem na świat, płomykiem w ciemności, drogowskazem na rozdrożu, pomocną ręką. Zależy nam aby każde dziecko czuło się częścią tego przedszkola, potrzebne, ale i odpowiedzialne za siebie i innych. Chcemy by otworzyło przed każdym dzieckiem wachlarz sukcesów. Aby było dobrym początkiem procesu edukacyjnego, którego „tworem” będzie mądry, odpowiedzialny i otwarty na potrzeby innych – człowiek. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata, spostrzegawczość i wrażliwość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli. Otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób. Jednocześnie gotowe do szukania nowych, lepszych i oryginalniejszych rozwiązań.

Priorytety

„Tylko dzieci wiedzą, czego szukają” Antoine de Saint – Exupery
  • indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • położenie nacisku na troskę i bezpieczeństwo,
  • szeroka oferta zajęć dodatkowych rozwijających talenty,
  • praca metodami aktywizującymi,
  • przyjazna, rodzinna i bezpieczna atmosfera pracy, nauki i zabawy,
  • wyznajemy zasadę: nie ma problemu, którego wspólnie nie możemy rozwiązać,
  • kształtujemy postawy altruistyczne i asertywne,
  • rozbudzamy ciekawość poznawczą świata.

Prywatne przedszkole

ELF. Buczkowice, Meszna, Godziszka, Rybarzowice, Łodygowice, Bierna, Zarzecze, Czernichów, Żywiec, Międzybrodzie Bialskie, Porąbka, Międzybrodzie Żywieckie, Bystra, Szczyrk, Kalna, Słotwina, Pietrzykowice, Lipowa.